top of page
mackevich-lt-1

Uladzimiras Mackievičius. Filosofas kalėjime

Vienas nepatogiausių filosofų Baltarusijos valdantiesiems. Jis mąsto labai daug ir nevengia savo minčių reikšti garsiai. Jis apmąsto Gudiją.

 

Savo kalboje rugpjūčio 2-ąją Uladzimiras Mackievičius pasiūlė veiksmų planą ateinančiam suklastotam referendumui. Tačiau jau rugpjūčio 4-ąją jis buvo areštuotas. Tad kol filosofas ir metodologas yra kalėjime, mes pradėjome kampaniją „Filosofas kalėjime“ tam, kad nenutrūktų gyva minties grandis, idėjos ir pasiūlymai. Visa tai daroma siekiant išlaikyti tai, kas yra svarbiausia, kaip pats svarbiausias dalykas mūsų draugui, kolegai ir mokytojui.

 

Uladzimiras Mackievičius yra filosofas metodologas ir viešas intelektualas. Gimė 1956 m. Sibire gudų tremtinių šeimoje. Studijavo Leningrado universitete ir mokėsi iš Georgijaus Ščedrovickio, žinomo Maskvos Metodologijos būrelio nario.

 

Mackievičius į Gudiją grįžo 1994 m. ir įkūrė Humanitarinių Technologijų agentūrą, kurios tikslas buvo skelbti  „Politinės kultūros“ programą, siekiant paversti Gudiją modernia demokratine valstybe. Šios programos esmė ir šūkis yra APMĄSTYTA (PERGALVOTA) GUDIJA.

 

Dešimtajame dešimtmetyje Mackievičius ruošė reformas ir rengė vadovus Gudijos švietimo sistemai, aktyviai dalyvavo viešajame ir politiniame gyvenime. Jis kartu su bendraminčiais inicijavo „Chartijos 97“ rengimą, pats rašė šios deklaracijos tekstą. Tuo pačiu metu su bendražygiais steigė Vieningą piliečių partiją (Аб'яднаная грамадзянская партыя), 1995 m. kandidatavo į parlamento rinkimus.

 

2006 m. Mackievičius kartu su Naujo Gyvenimo Bažnyčios parapijiečiais, siekdami išvengti  bažnyčios uždarymo, paskelbė bado streiką ir savo tikslą pasiekė. Laikui bėgant filosofo idėjos paklojo pamatus 2010 m. kurtis Nacionalinei gudų platformai Rytų Europos Partnerystės Pilietinės visuomenės forume. Tais pačiais metais Mackievičius su savo pasekėjais bandė užkirsti kelią Lukašenkos administracijai apgauti pilietiškai nusiteikusią visuomenę, imituojant netikrą dialogą su fiktyviomis visuomeninėmis organizacijomis nacionaliniu ir tarptautiniu mastu. Mackievičius nuolatos rašo atvirus laiškus Lukašenkai, ministrams I. Šunievičiui ir V. Makiejui. Jis visada palaikė intelektualią veiksmų liniją kaip aktyvus viešasis mąstytojas.

 

Taip pat Mackievičius yra „Skrajojančio universiteto“ sumanytojas ir įkūrėjas. Daugelio filosofinių knygų ir politinių straipsnių autorius, rengia edukacinius video kursus ir paskaitas.

 

2019 m. inicijavo Šviežio vėjo kampaniją prieš vis gilėjančią Baltarusijos Integraciją į Rusijos sudėtį. Pabrėžė, kad ateinantį dešimtmetį dvi didžiausios grėsmės Gudijai bus Rusijos kišimasis ir Konstitucijos pataisų įvedimas. Mackievičius pasiūlė veiksmų planą, kaip Gudijos revoliucijos keliu išeiti iš dabartinės situacijos į Ketvirtąją Respubliką per Steigiamąjį Seimą. Paskutiniuosius dvejus metus jis kiekvieną dieną rašė ir kalbėjo viešai, išsakydamas kritiką dėl politinės ir socialinės situacijos Gudijoje, skirtą aktyviems piliečiams ir politiniams lyderiams.

 

Uladzimiras Mackievičius – viešasis intelektualas, metodologas, filosofas, skatinantis visuomenę mąstyti ir raginantis piliečius judėti link modernios visuomenės kūrimo Gudijoje.

Solidarumas su gudų filosofu Uladzimiru Mackievičiumi. Atviras laiškas. Prisijunkite!

Papildoma informacija apie Mackievičių (anglų kalba):

Uladimir Matskevich. From the book_Contemporary History in Faces / Aliaksandr Tamkovich http://kamunikat.org/usie_knihi.html?pubid=27751

About three generations of techniques working with public conscience and activity in the political framework  

Special Project “Political techniques in modern authoritarian regimes”. Video with English subtitles

The Road Map Of The Belarusan Revolution

Cultured Politics – Vladimir Matskevich Program for the Transformation of Belarus

Public dialog in Belarus: from grass-roots democracy to civic participation

Global Warming After the Cold War

44.png
bottom of page