top of page

Tai pirmoji lietuviška svetainė, skirta išimtinai Baltarusijos istorijai ir jos kultūros, politikos ir visuomenės aktualijoms. 

Čia rasite kas mėnesinius apžvalginius straipsnius apie Gudijos aktualijas politikos, kultūros ir visuomeninio gyvenimo srityse;

įvairią su šia šalimi susijusią analitiką;

o taip pat Gudijos istorijos įžvalgas.

 

Rūstis Kamuntavičius, Andrej Kazakievič ir Tomasz Błaszczak

Rūstis Kamuntavičius – gudija.lt koncepcijos autorius, svetainės kūrėjas, tekstų autorius ir redaktorius. Istorikas, mokslų daktaras, VDU Istorijos katedros docentas. LDK instituto direktorius ir VDU Česlovo Milošo centro vadovas.

Andrej Kazakievič – gudija.lt autorius. Mokslų daktaras, vienas žymiausių nepriklausomų Baltarusijos politologų. Minske įsikūrusio nevyriausybinio politikos mokslų instituto "Politinė sfera" direktorius. Žymiausio nepriklausomo Gudijos politikos tyrimams skirto periodinio leidinio "Palityčnaja Sfera" (baltarusių kalba) ir vienintelio angliško šiai temai skirto žurnalo "Belarusian Political Science Review" vyriausias redaktorius. VDU vyr. mokslo darbuotojas, LDK instituto Mokslo Tarybos narys.

 

Tomasz Błaszczak – gudija.lt autorius. Vertėjas, istorikas ir politologas, mokslų daktaras. VDU Istorijos katedros ir Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytojas. LDK instituto ir VDU Česlovo Milošo centro mokslo darbuotojas. 

Pavel Ablamski – gudija.lt autorius. Istorikas, užsiimantis Gudijos ir Vidurio Rytų Europos kraštų istorija XX amžiaus pirmojoje pusėje. Šiuo metu rašo daktaro disertaciją Lenkijos mokslų akademijos Istorijos institute apie tarpukario Lenkijos tautinę politiką Polesėje. 

Tadas Šaulys – gudija.lt svetainės bendradarbis. Istorikas, VDU istorijos doktorantas ir Kretingos muziejaus muziejininkas.

Viktorija Šaulytė – gudija.lt svetainės bendradarbė. VDU lietuvių filologijos ir leidybos programos studentė.

Tarptautinis Baltarusijos Tyrinėtojų Kongresas

Nuo 2011 m. Kaune vykstantis didžiausias periodinis Baltarusijos akademinis renginys, organizuojamas kartu su Politine sfera ir keliolika kitų partnerių. Kongresas kasmet pritraukia vidutiniškai po 500 dalyvių iš viso pasaulio. 2017 m. Kongresą pirmą kartą perkeliame į Varšuvą (tikėkimės laikinai...)

www.icbs.lt

Lugano ežero pakrančių menininkų palikimas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

Nuo 2004 m. vykdomo projekto rezultatas – didžiausia LDK meno istorijai skirta svetainė. Turbūt vienintelė tokios apimties svetainė, skirta Gudijos, Lietuvos ir Šveicarijos istoriniams ryšiams.

www.ldk-ticino.info

Belarusian Political Science Review.

Vienintelis anglų kalba leidžiamas Baltarusiją analizuojantis politologinis žurnalas. Leidžiamas Politikos mokslų instituto Politinė sfera, bendradarbiaujant su LDK institutu ir VDU Česlovo Milošo centru.

bpsreview.palityka.org

Trečiojo Lietuvos Statuto vertimas į lietuvių kalbą.

Lietuvos Statutai – turbūt žymiausias visų laikų lietuvių ir baltarusių bendromis pastangomis sukurtas intelektualinis pasiekimas. Trečiasis Statutas galiojo beveik 300 metų (1588-1842) ir tapo ilgiausiai Europoje galiojusia "Konstitucija", kurią kopijavo kaimyninės ir Vakarų šalys. Paradoksaliai, iki šiol jis neišverstas į lietuvių kalbą...

www.3statutas.lt 

Paaukoti

Šis portalas negauna jokio pastovaus finansavimo nei iš valstybės nei iš privačių fondų.

Neturėdami ilgalaikės paramos, niekam neįsipareigojame – kuriame ir rašome tik tai, kas mums atrodo prasminga ir reikalinga.

Svetainės techniniam ir dalykiniam palaikymui kasmet reikia mažiausiai 2000€.

O dabar mes neturime net minimalios sumos kalbos redaktoriui...

Dėkojame už bet kokią paramą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės institutui!

Paaukoti LDK institutui per Paypal sistemą

PayPal ButtonPayPal Button

arba

Paaukoti pavedimu į LUMINOR banką Lietuvoje

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės institutas

Saulėgrąžų 24, LT-46326, Kaunas

Įmonės kodas: 302464098

IBAN: LT802140030001990296

BIC: NDEALT2X

bottom of page